Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki
w Mokrzyskach

  • Anna
  • aktualności - blog

W maju klasy pierwsze wyruszyły na wycieczkę do Krakowa. Była to dla pierwszoklasistów pierwsza integracyjna wycieczka. Piękna pogoda zachęcała do spaceru urokliwymi uliczkami starego miasta. Wizyta w Muzeum Przyrodniczym zachwyciła dzieci bogatym zbiorem rozmaitych eksponatów. Kolekcja pięknych motyli, szkielet niedźwiedzia jaskiniowego, szkielet anakondy, skamieniałości, niezliczone muszle oraz wystawa ryb akwariowych  spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Jednak najwięcej emocji dostarczył wszystkim uczestnikom JEDYNY (!) na świecie egzemplarz nosorożca włochatego z Staruni. Czemu ten prehistoryczny okaz jest taki wyjątkowy? Nosorożec zachował się kompletny – nie tylko kości, ale i części miękkie – skóra, mięśnie oraz część wnętrzności.

Ciekawi wrażeń ruszyliśmy w kierunku wawelskiego wzgórza, tam, gdzie miał swoją pieczarę słynny smok wawelski. Legendę o smoku znają wszystkie pierwszaki, dlatego chętnie oglądały rzeźbę ziejącej ogniem bestii. Oczywiście nie mogło zabraknąć zdjęcia ze smokiem.

Po odpoczynku na Bulwarach Wiślanych, w cieniu Wawelu niezmordowani podróżnicy udali się do GOkidz! – Parku Rozrywki. Wspaniała sala zabaw pozwalała dzieciom ćwiczyć wspinaczkę, szybkość, logiczne myślenie i wiele innych umiejętności. Dwie godziny radosnej zabawy sprawiły pierwszakom wiele radości. Zadowoleni wróciliśmy do Mokrzysk.

Andrzej Tadeusz Bonawentura
Kościuszko herbu Roch III

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki
Mokrzyska ul. Wiślana 47, 32-800 Brzesko

tel. / fax 14 68 68 444
e -mail: szkola.mokrzyska@brzesko.pl
http://spmokrzyska.pl/

Andrzej Tadeusz Bonawentura
Kościuszko herbu Roch III