Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki
w Mokrzyskach

  • Anna
  • aktualności - blog

Majowe Dni Książki oraz coroczna zbiórka książek do biblioteki

Maj to niewątpliwie najpiękniejszy wiosenny miesiąc. Kojarzy się nam z zielenią, kwiatami i śpiewem ptaków, ale maj to również miesiąc, w którym książka obchodzi swoje imieniny. Instytucje kultury organizują w maju spotkania z autorami, konkursy czytelnicze, kiermasze i targi książki. Mimo iż książka wypierana jest w dzisiejszych czasach przez coraz doskonalsze techniczne wynalazki, to nadal stanowi podstawę wiedzy, a czytanie:
- uczy  myślenia,
- wzbogaca słownictwo,
- pogłębia wiedzę,
- poprawia pamięć,
- uspokaja,
- doskonali umiejętności językowe.
Zalet czytania jest oczywiście o wiele więcej i warto je wciąż przypominać.
W związku z obchodami DNI KSIĄŻKI, odbył się w naszej szkole konkurs fotograficzny ph. „Przygody postaci literackich w czasach współczesnych”. Na zdjęciach uczniowie przedstawiali wybraną postać literacką, korzystającą z najnowszych udogodnień życia codziennego. Pozwoliło to na stworzenie albumu postaci literackich, które oprócz wielu książkowych przygód, stanowią źródło wiedzy i wzorców, wpływając na budowanie systemu wartości dziecka.
Kolejna inicjatywa czytelnicza to coroczna akcja ph. „Zbieramy książki do biblioteki”. Cieszy się ona dużą popularnością wśród uczniów i wielu z nich bardzo chętnie dzieli się książkami, które już przeczytali. Pozwala to na powiększenie i wzbogacenie księgozbioru biblioteki szkolnej, a jednocześnie zachęca uczniów do czytania.

Andrzej Tadeusz Bonawentura
Kościuszko herbu Roch III

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki
Mokrzyska ul. Wiślana 47, 32-800 Brzesko

tel. / fax 14 68 68 444
e -mail: szkola.mokrzyska@brzesko.pl
http://spmokrzyska.pl/

Andrzej Tadeusz Bonawentura
Kościuszko herbu Roch III